Mobil Sağlık Aracımız ile firmanıza geliyor, işyeri hekiminizin talep etmiş olduğu tahlil ve tetkikleri iş kaybınızı en aza indirerek en ekonomik şekilde yapıyor ve alfabetik sıraya dizilmiş sonuçlarınızı taahhüt edilen termin süresinde klasör halinde teslim ediyoruz.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince, çalışanların yaptığı işin niteliğine göre periyodik olarak sağlık muayenelerinin ve tetkiklerinin yapılması zorunludur. Adıyaman OSGB ekibi olarak çalışanlarınızın periyodik sağlık muayenelerini ve periyodik sağlık tetkiklerini mobil sağlık araçlarımız ile yerinde yapıyoruz.

Hangi durumlarda sağlık muayenesi yapılmalıdır?

İşe girişlerde

İş değişikliğinde

Periyodik olarak düzenli aralıklarla

İş kazası, meslek hastalığı veya sağlık nedeniyle tekrarlanan işten uzaklaşmalardan sonra işe dönüşlerde talep edilmesi hâlinde.

Sağlık muayenesi ne sıklıkla yapılmalıdır?

Çalışanın kişisel özellikleri, işyerinin tehlike sınıfı ve işin niteliği öncelikli olarak göz önünde bulundurularak uluslararası standartlar ile işyerinde yapılan risk değerlendirmesi sonuçları doğrultusunda;

Az tehlikeli sınıftaki işyerlerinde en geç beş yılda bir

Tehlikeli sınıftaki işyerlerinde en geç üç yılda bir

Çok tehlikeli sınıftaki işyerlerinde en geç yılda bir

Özel politika gerektiren grupta yer alanlardan çocuk, genç ve gebe çalışanlar için en geç altı ayda bir defa olmak üzere periyodik muayene tekrarlanır. Ancak işyeri hekiminin gerek görmesi halinde bu süreler kısaltılır.

Periyodik sağlık muayenelerinde istenilen tetkikler nelerdir ?

Yapılan işin gereklilikleri ve iş yeri hekiminin insiyatifi doğrultusunda yapılması gerekli olan tetkikler değişebilir. Başlıca yapılması gerekli olan tetkikler aşağıdaki gibidir.

Tam Kan Sayımı

Karaciğer Enzim Analizleri

Tam İdrar Analizi

Biyolojik sıvılarda ağır metal analizleri (Kurşun, Aluminyum vb.)

İdrarda Fenol Analizi f. İdrarda Hippürik Asit Analizi

İdrarda TCA (Triklor asetik asit) Analizi

Göz Muayenesi

İşitme testleri

Neden Adıyaman OSGB?

Adıyaman OSGB olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonel, işinde uzman kadromuz ile sizlere daha hızlı ve kaliteli hizmeti en uygun şartlarda sunuyoruz. Mobil sağlık hizmetimizden faydalanmak için İletişim Sayfası veya Randevu Formu aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.